21 nov DIY: HOMEMADE WAXMELTS
De vrijdag DIY is er dagje eerder omdat dat even beter uit komt. Door dit filmpje kwam ik op het idee ook waxmelts te gaan maken, en ik laat jullie nu zien hoe ik dat heb gedaan! Zelf vind ik het een geweldig persoonlijk en origineel cadeau voor met Kerst of Sinterklaas. Al benieuwd?
,br>Wat heb je nodig?
– Geurkaars naar keuze
– Rubberen vormpjes naar keuze
– Grote pan
– Kleine pan
In plaats van een geurkaars kan je ook sojawas en geurolie mengen. En de kleur veranderen door er stukjes waskrijt bij te doen. Maar ik besloot het nog even simpel te houden.
Vul de grote pan met water en warm het op. Doe de geurkaars in het kleine pannetje en hang deze boven de grote. Leg de kaars erin, en smelten maar!
Daarna giet je je gesmolten kaars in de vormpjes. Zo simpel is het! Het stollen gaat snel, maar je kan het proces nog meer versnellen door de vormpjes in de koelkast of vriezer te doen. Ik legde ze gewoon op tafel en wachtte anderhalf uur voor ik mijn waxmelts eruit haalde.
De lolly-vorm is te koop bij de Action. En de vormpjes voor de hartjes en de sterretjes komen van Ikea. Die lolly-vormpjes had ik nog liggen, en ik moest het gewoon proberen. Ik vind de lolly-waxmelts er ontzettend leuk uit zien, zeker geschikt als cadeau! En als je je zorgen maakt om het stokje breek je ‘m gewoon af. Leuk, hé!
Dan is het tijd om mijn eerste eigen waxmelt te proberen! Hmmm, een heerlijke rode bessen geur! Ik had verwacht dat zo’n waxmelt wel op zou brande net als de geurkaars. Maar dat deed hij niet, de geur werd gewoon langzaam minder zoals bij iedere andere waxmelt.
Zoek een leuk potje of een mooi zakje, strikje er omheen, kaartje erbij en klaar is je unieke zelfgemaakte cadeau. Leuk voor met Sinterklaas of Kerst!
Door middel van andere kaarsen en gekleurd waskrijt kan je nog veel meer experimenteren met geuren en kleuren. Laat het mij weten als je het ook hebt gedaan, ik ben erg benieuwd! :)
Ga jij je eigen waxmelts maken?
Liefs,
Lois Lorinde
Joyce
Geplaatst op 09:01h, 21 novemberWat een leuke DIY ik ga hem zeker proberen. Leuk om cadeau te geven met de feestdagen
BirdPlanet.nl
Geplaatst op 09:04h, 21 novemberWat slim! Vroeger maakte ik zo mijn eigen kaarsen van oude kaarsen. Er is ook een spulletjes om ze kleur te geven, als je bijvoorbeeld een witte geurkaas gebruikt
LoisLorinde
Geplaatst op 09:21h, 21 novemberHaha, wat leuk! Dat deed ik vroeger ook een keer! Waskrijt schijnt ook handig te zijn om ze veel kleur te geven :)
Kelly
Geplaatst op 09:18h, 21 novemberLeuk! Dit idee komt eigenlijk precies op het goede moment, want ik heb zo’n kaarsenbord met heel veel kaarsen erop, maar nu ligt er heel veel kaarsvet op het bord zelf. Ik heb het er al af gehaald en in stukjes gebroken, maar wist niet zo goed wat ik er nu mee moest doen. Maar ik kan dat natuurlijk ook omsmelten, in een leuk vormpje doen en als versiering neerleggen! Of er geurolie bij doen en in m’n oliebrandertje leggen :). Thanks!
LoisLorinde
Geplaatst op 09:23h, 21 novemberBedankt voor je leuke reactie! Handig om zo de restjes kaarsvet op te maken. (: En als leuke versiering kan ook inderdaad!
Kelly
Geplaatst op 09:53h, 21 novemberWat een schattige, simpele diy! Heel erg leuk.
Judith
Geplaatst op 10:12h, 21 novemberWat een leuke DIY!! XO
Maaike
Geplaatst op 10:31h, 21 novemberAah wat super leuk en makkelijk! Ik ga dit zeker doen voor de kerst, leuke kleine presentjes voor familie die langs komen of zo :D Ook heel leuk om in zo’n potje gewoon neer te zetten! Heel leuk gedaan :)
Tineke
Geplaatst op 10:58h, 21 novemberWat een leuk idee, het ziet er ook ontzettend schattig uit!
Liefs
Stephanie
Geplaatst op 12:52h, 21 novemberWat een super leuk idee om je eigen waxmelts te maken!
Edith
Geplaatst op 13:05h, 21 novemberWat een leuk idee, super leuke waxmelts heb je gemaakt!
Saskia
Geplaatst op 13:35h, 21 novemberWat een ontzettend leuk idee, dit wil ik zeker ook eens gaan doen!
dionne
Geplaatst op 13:57h, 21 novemberSuper leuk gedaan!
Bertine
Geplaatst op 14:01h, 21 novembersuper leuk zeg! je hebt ook altijd van die toffe ideeen!
Charlotte
Geplaatst op 15:11h, 21 novemberWat een leuke DIY!
Tess Evea
Geplaatst op 15:18h, 21 novemberWat heb je dit weer goed bedacht. Je bent zo’n creatief persoon, heel leuk om te lezen.
Kimberly
Geplaatst op 16:29h, 21 novemberWat simpel is het dan eigenlijk zeg! Ik ga het een keertje maken, super leuk zeg! :D
Manon
Geplaatst op 16:33h, 21 novemberSuper leuk idee!!! Ik wil dit ook weleens een keer maken.
Jana
Geplaatst op 16:45h, 21 novemberSupertof idee :D x
Teun Tielen
Geplaatst op 16:47h, 21 novemberSuperleuk idee! Maar waar kun je sojawas kopen? En krijg je het pannetje weer helemaal schoon?
LoisLorinde
Geplaatst op 17:03h, 21 novemberEr zijn verschillende webshops waar je sojawas kan bestellen (bijvoorbeeld op http://www.soy-wax.nl/). En met heet water kan je alles heel makkelijk weer schoon krijgen! :)
Savannah
Geplaatst op 16:50h, 21 novemberLeuk en simpel idee, ik heb nu nog heel veel wax melts dus kan nog even vooruit maar het is zeker iets om te onthouden :)! Liefs, Savannah
Sophie
Geplaatst op 18:33h, 21 novemberWat een creatief brein heb jij! Zo simpel en leuk, maar ik zou het niet bedacht kunnen hebben. Echt super leuk Lois. Leuk artikel weer:) Liefs!
Eline
Geplaatst op 19:37h, 21 novemberSuperleuke diy!
Sterre
Geplaatst op 20:28h, 21 novemberSuper leuk! Ik heb ze gemaakt(:
Rachel Kromdijk
Geplaatst op 20:37h, 21 novemberwauw mijn complimenten wat ontzettend leuk gedaan!
liefs,
en alvast een heel fijn en ruikend weekend!
Rowan - Rebels maar Romantisch
Geplaatst op 20:58h, 21 novemberWat een leuk creatief idee! :)
Mariska
Geplaatst op 21:09h, 21 novemberWat leuk gedaan, je bent echt creatief!
Kato
Geplaatst op 22:34h, 21 novemberheel leuk! xx
Annelie
Geplaatst op 23:48h, 21 novemberWat een leuke DIY! :D Zo kun je ze nog een beetje persoonlijk maken :)
agneta
Geplaatst op 09:32h, 22 novemberDeze ga ik ook zeker maken! Thx voor het delen!
Mademoiselle Sophistique
Geplaatst op 12:12h, 22 novemberwat zijn ze schattig zeg!
Sas
Geplaatst op 20:38h, 22 novemberWat een leuke tip!
Melissa
Geplaatst op 11:34h, 28 novemberk heb gisteren enkele geurkaarsen en rubberen vormpjes gekocht, dus ik ga het zelf zeker en vast proberen binnenkort :)